2010-08-19 / News

Classes listed for Staples Elementary School

Kindergarten

MRS. ELFSTRUM: Albertson, Lily; Baity, Joseph; Bestland, Keegan; Carter, Amanda; Case, Emilya; Craft, Tahlia; Dalench- Grosland, Austin; Hodge, Elijah; Kobliska, Wyatt; Lawson, Jayma; Meech, Kaylee; Meech, Kiley; Miller, Hunter; Moren, Laney; Reed, Isiah; Robinson, Aften; Schultz, Isaiah; Seamann, Trinity; Shippee, Sadie; Williams, Charles.

MS. HOGAN: Brandt, Arissa; Caudillo, Rafael; Cestnik, Vincent; Dolezal, William; Dregney, Jay; Franzen, Megan; Hansen, Brooke; Jasmer, Caitlin; Jennissen, Grace; Kobliska, Jayce; Kray, Nathan; Lingenfelter, Abigail; O’Malley, Brooklyn; Roberts, Madden; Runge, Taylor; Rychner, Haiden; Sullivan, Stephanie; Trantina, Jason; Weyer, Kira; Zerfoss, Ethan.

MRS. ROLINE: Bates, Luke; Bendson, Briana; Bollingberg, Brandon; Braith, Topanga; Carlson, Hunter; Carter, Nicole; Dickey, Haylee; Fisk, Mariah; Greig, Zoe; Hove, Brandon; Huepenbecker, Sarina; Jaeger, Conlan; Jasmer, Caleb; Jordan, Camren; Knudson, Blake; Kruchten, Georgia; Roggenkamp, Annie; Rollins, Keith; Scribner, Hunter; Stiner, Maddison; Witthuhn, Tareeann; Woodwick, Evan.

MRS. SCHWICHTENBERG: Allen, Evan; Allen, Grace; Emerson, Aleigh; Erickson, Emmajean; Ferris, Camryn; Hall, Jazmyn; Hegge, Gabrealle; Jackson, Angel; Jasch, Arnold “A.J.”; Jasmer, Wyatt; Jones, Riley; Mollner, Justin; Page, Richard; Rivetts, Dylan; Robben, Ashley; Rodrigues, Kadey; Schmitz, Travis; VanAlst, Meghan; White, Jason; White, Joshua.

Grade 1

MRS. BRISSON: Berg, Drew; Bestland, Leah; Bible, Daniel; Dickey, Adriana; Ecker, Easton; Jantz, Jaden; Jasch, April; Johnson, Kaylee; Lane, Bella; Lorber, Addison; Martin, Hunter; Meech, Haile; Nyhus, Nathaniel; Owen, Brianna; Schimpp, Joshua; Smith, Brayden; Vorbeck, Anthony; Wenzel, Angela.

MRS. GEDDE: Bailey, Jason; Bible, Brady; Boyer, Marie; Carter, Anna; Dukowitz, Elizabeth; Graton, Jessica; Hansen, Brent; Judd, Connor; Klippenes, Ashriel; Lehman, Carson; Luksik, Gavin; Moriak, Ethan; Peden, Connor; Smith, Amellia; Stangle, Jaden; Thew, William; Trantina, Calob; Tyrrell, Joseph; Wilds, Mackenzie; Willette, Tessa.

MRS. NATALIE JOHNSON: Brusewitz, Deyonte; Casper, Katelyn; Coyer, Zane; Deegan, Amber; Dial, Atom; Doss, Reagan; Dukowitz, Abby; Huisenga, Brookelyn; Jones, Sequoia; Klefsaas, Sivert; Knosalla, Allison; Lynch, Jace; Opheim, Samuel; Sanchez, Zayra; Storry, Klaire; Sullivan, Amber; Thompson, Brenna; Trantina, Jacob; Vukelich, Matthew.

Grade 2

MRS. CARTER: Benson, Demitri; Brings, Alex; Brown, Abigail; Caldwell, Chloe; Cameron, Dylan; Cichos, Haley; Colsen, Noelle; Dobson, Conner; Dvorak, Jenna; Helman, Brooke; Kincaid, Jadyn; Lund, Mary; Misquadace, Elijah; Moore, Mackenzie; Napoles, Aidan; O’Neil, Libby; Oberlander, Adam; Roggenkamp, Ellie; Schmitz, Jacob; Stiner, Kayla; Sweeney, Kira.

MRS. IVERSON: Barthel, Cassidy; Bjerga, Payton; Blanchard, Baeli; Brandt, Aubrey; DeYonge, Kayla; Eisel, Sarah; Giza, Alexander; Hambleton, Bradley; Lombard, Heidi; Maciej, Tate; O’Malley, Aleigha; Ratajczak, Samantha; Robben, Tanner; Schimpp, Jessica; Seals, Myles; Shequen, Amber; Waterman, Jaxen; Weyer, Abigail; Zietlow, Rylan.

MS. LANDIS: Allen, Tabetha; Anderson, Baleigh; Bailey, Taylor; Beachy, Avery; DeWald, Hannah; Dregney, Kyle; Foss, Cole; Holmberg, Emma; Jennissen, Samuel; Lundquist, Jordan; Morlock, Alexander; Ottomoeller, Kyler; Reed, Isaak; Ross-Bahn, Alexander; Schneider, Ava; Sherman, Brianna; Strickland, Maxwell; Weyer, Isabelle; Witthuhn, Danniah.

Grade 3

MRS. JODY JOHNSON: Black, Ashley; Boyer, Elizabeth; Daye, Dacota; Fleischacker, Holden; Fox, Connor; Gadji, Milana; Gilbertson, Ethan; Hamann, Dominic; Klimek, Hunter; Korby, Lita; Kronenberg, Isaac; Longworth, Amber; Lynch, Wyatt; Magnuson, Araya; Martin, Isabella; Peterson, Riley; Scheler, Christian; Sommers, Dylan; Sumey, Shayliegh; Trantina, Nathan; VanAlst, Izabelle; VanVickle, Gabriel.

MRS. KAUTTO: Berg, Jackson; Bittner, Skylar; Bjerga, Owen; Carlson, Garrett; Christof fersen, Isaac; Davis, Daniel; DeMars, Izaiah; Gosch, Tyler; Isenberg, Rachel; Jaeger, Aidan; Miller, Tyson; Mitchell, Ashley; Mollner, Heileigh; Morales, Konner; Opsal, Mackenzie; Peterson, Alixandra; Seals, Maesey “Maizie”; Shegstad, Tayiah; Smith, Kaitlyn; Stultz, Jeremy; Sundheim, Christian; Willette, Nicholas.

MRS. LARSON: Brings, Marie “Ari”; Carpenter, Jacob; Erbe, Kaila; Jackson, Ashley; Johnson, Jonah; Kobliska, Elizabeth; Lambert, Maykayla; Lane, Alexander; Lingenfelter, Ethan; Rodeman, Jacynda; Rosenthal, Alexander; Ross-Bahn, Isaiah; Rubink, Brandon; Rudenick , Trevor; Stevens, Landon; Stiner, Nathan; Sullivan, Alana; Trantina, Joshua; Wold, Haylee; Woodwick, Charles.

Grade 4

MR. KAUTTO: Bartczak, Benjamin; Besco, Danielle; Carlson, Jordan; Christensen, Brayden; Colsen, Tyler; Davis, Chase; Dietman, Hunter; Dolezal, Hannah; Franzen, Nicholas; Gosch, Nathan; Hirschey, Larken; Iaquinto, Matthew; Judd, Macy; Kennedy, Derek; Lombard, Joshua; Monson, Dawson; Morlock, Caroline; Nanik, Evan; O’Rourke, Nancy; Opheim, Kelsey; Rivetts, Sebastian; Rodrigues, Kaya; Runge, Chastity; Schultz, Andrew; Walter, Bryce; Weyer, Carter; Wonders, Heather.

MRS. ODDEN: Abbas, Kallee; Allen, Jeffrey; Bates, Andrew; Beachy, Jenson; Christensen, Bentley; Coyer, Hope; Gerard, Ryan; Hanson, Kiya; Hirschey, Addison; Isenberg, Devon; Kay, Ethan; Kruchten, Olivia; Magnuson, Shaine; Matteson, Charles; Miles, Curtis; Monson, Kennedy; Monson, Mason; Owen, Hailey; Peterson, Taya; Schneider, Lilian; Seamann, Abbygayle; Sherman, Cameron; Stangle, Jakob; Stevens, Dawson; Storry, Kiara; Strickland, Scout; Thew, Arthur.

Grade 5

MRS. ANDERSON: Allshouse, Nicholas; Anderson, Julia; Baert, Dakota; Bendson, Camero n ; Bloomquist, Anna; Boyer, Austin; Brusewitz, Shelby; Colsen, Emma; Davis, Alexandra; Dietman, Haley; Gabel, Natilee; Gerard, Emma; Gilbertson, Ezekial; Guzman, Rayna; Henley, Emily; Holmberg, Dalton; Johnson, Sydnie; Simon, Dominick; Stanton, Christopher; Swendsrud, Isaac; Szymkowiak, Brandon; Trantina, Julia; Vanderhoof, Alyssa.

MRS. HOLMBERG: Anderson, Jacqueline; Bartkowicz, Alyssa; Brings, Natasha “Toni”; Busker, Reid; Carlson, Zachary; Eblen, Hillary; Erbe, Madelyn; Gilbertson, Zacchaeus; Harry, Maeve; Korfe, Amy; Lindgren, Molly; Maloney, Jacob; Martin, Mathew; Oberlander, Sara; Paskewitz, Rachel; Ratajczak, Hope; Roden, Dylan; Schmieg, Lukas; Shegstad, Josiah; Strom, Jackson; Trana, Sean; Vorbeck, Tiffany; Willgohs, Anna; Wolhowe, Claire;

MR.MITHUN: Atwood, Chaser; Braith, Mitchell; DeMars, Zachary; Fleischacker, Gaten; Giza, Maxwell; Hofmann, Chelsea; Jerrett, Tacassia; Klippenes, Charles “Nijah”; Kronenberg, Kimberli; Lane, Draven; Mitchell, Stephanie; Nelsen, Autumn; Nyhus, Mason; Owen, Johny; Peterson, Kelsi; Rivetts, Riley; Rochat, Griffin; Swenson, Carly; Vasquez, Ashley; Wacholz, Stephanie; White, Kassidy; Williams, Bryn.

Return to top